Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Araç kullanmayı bilen ve araç sahibi olmayan kişiler tarafından oto kiralama çözümlerine başvurulması kadar doğal bir durum yoktur. İster ilk kez araç kiralıyor olun, isterseniz de binlerce defa araç kiralama deneyimine sahip olun; EMR Rent a Car, Denizli araç kiralama hizmetlerinde araç kiralarken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için listeledik.

1. Evraklarınızın yanınızda olduğundan emin olun

EMR Rent a Car olarak, kiralama sürecinde talep ettiğimiz birincil evrak tabii ki ehliyetinizdir. Hem filomuzdaki araçların güvenliği, hem de devlete karşı olan sorumluluklarımız nedeniyle asla ama asla ehliyeti olmayan bireylere kiralama hizmeti vermemekteyiz ve tabii ki sizlerin de ofisimizin kapısından girerken ehliyetinizi evde unuttuğunuzu fark etmek gibi kötü deneyimler yaşamasını istemeyiz. O nedenle hizmet noktamıza gelirken ehliyetinizi yanınızda bulundurduğunuzdan emin olun.

EMR Rent a Car Denizli, araç kiralama sürecinde garanti olarak kredi kartı bilgilerinizi talep etmektedir. Bunun sebebi, kiralayan sürücünün sorumluluklarını yerine getirmediği durumlarda şirket zararlarını garanti altına almaktır. Kredi kartından kiralama süresinin sonuna dek ve sorumluluklar yerine getirildiği sürece herhangi bir çekim işlemi yapılmamaktadır. Kiralama yapmak için hizmet noktamıza gelirken kredi kartınızın da yanınızda olduğundan emin olmalısınız.

2. Arabanın dışını kontrol edin

Denizli araç kiralama firmaları, diğer yerlerde olduğu gibi yoğun çalışmakta, kiralama süresi dolan ve teslim edilen araçlar temizlik ve bakımı yapıldıktan sonra yeni müşterinin hizmetine tahsis edilmektedir. Bazı durumlarda bizlerin de gözünden kaçabilen ve daha önce meydana gelmiş minik hasarlar vuku bulabilmektedir. Bu nedenle kiralama yapacağınızda lütfen aracı teslim almadan önce dış yüzeyde gördüğünüz kusurları personelimize iletin ve sözleşmenize işlenmesini sağlayın. Bu sayede başkasının hatası nedeniyle mağdur olma olasılığınızı da ortadan kaldırmış olursunuz.

3. Kiralık araç hakkında bilgi alın

Her marka ve modelin tasarımı farklıdır. Bazı çok özel parçalar haricinde her üretici farklı tasarım ilkeleri benimsemektedir. Bu nedenle kiralama yaparken araç hakkında bilgi talebinde bulunun. Çalışanlarımız araca ait ihtiyacınız olan bilgileri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacaklardır.

4. Gidilecek yerleri planlayın

Turistik amaçlarla Denizli oto kiralama çözümlerine başvurduysanız, muhtemelen şehrimizi iyi tanımayabilirsiniz.  Denizli’de gezilecek yerleri ve nasıl gideceğinizi önceden planlamak iyi bir fikir olabilir.

5. Zamanında geri dönün

Hemen hemen tüm araç kiralama şirketleri, çalışma takvimine sıkı sıkıya bağlı kalmak zorundadır. Bu nedenle aracı sözleşme hükümlerine uygun saat aralığında getirmeye özen gösterin. Zamanında teslim edilmeyen araçlar takvimin bozulmasına ve hizmet sürelerinde sorunlara neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda sözleşmenizde yer alan hükümler geçerli olacak ve geciktiğiniz süre göz önünde bulundurularak ek ücretlendirme yansıtılabilecektir.