Sağlıklı ve Hijyenik bir Seyahat için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye ve Dünya’yı iki yıldır etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle tüm hayatımızı yeni normlara göre düzenlemek zorunda kalıyoruz. Evimizin konforlu alanının dışına çıktığımızda maalesef hepimiz çeşitli riskler altında yaşamak zorundayız. Üstelik bir de salgın bir hastalık aramızdayken, sağlıklı ve hijyenik koşullar oluşturmak her zamankinden daha önemli bir duruma geldi. Bu yazımızda ister kendi aracınızla isterseniz de kiralık bir arabayla seyahat ederken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

1- El Hijyeni

Korona ve diğer pek çok virüs yüzeylerde belirli bir süre hayatta kalarak o yüzeye temas eden konağa bulaşmaktadır. Gün içerisinde kaç yüzeye dokunduğunuzu bir düşündüğünüzde, hastalıklara yakalanmak konusunda en büyük risk faktörünün ellerimiz olduğunu hemen idrak edebilirsiniz. Bu nedenle dış dünyada sıklıkla ellerimizi yıkamalı ve uygun bir temizlik ürünü ile en az 20 saniye temizlemeliyiz. Tabii ki bazı durumlarda ellerimizi sık sık yıkama şansı bulamayabiliriz, bu gibi durumlar için tasarlanmış el dezenfektanlarını yakınlarınızda tutmanızda fayda var.

2- Bağışıklığınızı Güçlendirmek

Virüsler, bulaştıkları canlının bağışıklığı ne kadar güçlüyse o kadar kolay bertaraf edilir. Zaten bunu ispatlayan bir ölçüt de yaşlılarımızın korona virüs nedeniyle çok daha hızlı bir şekilde yaşamlarını yitirmesidir. Bu nedenle hangi yaş grubunda olursanız olun, bağışıklığınızı doğru bir şekilde güçlendirecek adımlar atın. Gerek beslenme alışkanlıklarınız gerekse egzersiz programınızla desteklenmeli ve sizi olası risklere karşı daha güçlü hale getirecek etkenleri hayatınıza dahil etmelisiniz.

3- Kalabalıktan Uzak Durun

Biliyoruz ki iki yıldır hepimiz çok sıkıldık. Arkadaşlarımızla ve ailemizle doyasıya kucaklaşmak, etkinliklerde eğlenmek ve rahatlamak, eski bir dostla oturup bir kahve içmek hepimizin özlediği şeyler. Ama bir farkla! Korona en çok kalabalık ortamları seviyor ve bu nedenle bulaş riski kalabalık ortamlarda katlanarak artıyor. Havaalanları, otobüs terminalleri, güven vermeyen konaklama tesisleri ve buna benzer yerlerde zorunlu olmadıkça ziyaret etmeyin, ziyaret ettiğinizde de mümkün olduğu kadar kısa zaman geçirin.

4- Uzun süreli ya da Tek Yön Araç Kiralama

Salgın hastalıklardan korunmak için alınacak en güçlü önlem, bireyin kendisi için aldığı önlemlerdir. Kişisel hijyen, kişisel bakım ve biraz dikkat, pek çok riski ortadan kaldırırken sizi ve sevdiklerinizi korumakta önemli bir koruyucu olabilir. Salgının son hız devam ettiği günlerde hem şehir içi hem de şehirler arası seyahatlerde ortak ulaşım araçlarını kullanmak da büyük bir risk faktörüdür. Bu nedenle kendi aracınıza sahip değilseniz kiralık araç kullanma seçeneğini göz ardı etmemenizi öneririz.


EMR Rent a Car Denizli, araç kiralama ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek pek çok farklı konsept ile hizmet vermektedir. Hesaplı, konforlu ve yüksek hijyen standartları ile sürekli dezenfekte edilen araçlarımızla hizmetinizdeyiz.