Uzun dönem araç kiralama, buna değer mi?

EMR Rent a car (denizli araç kiralama) tarafından sunulan aylık ve yıllık araç kiralama hizmetini duydunuz mu? Tüm avantajları ve daha uzun süre araç kiralayarak ne kadar tasarruf ettiğinizi öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edebilirsiniz! Geleneksel araç kiralamaya çok benzer olan aylık ve yıllık araç kiralamanın tek farkı kiralama süresidir. 

Genellikle geziler, hafta sonları veya daha özel durumlar için kullanılan sıradan araba kiralamanın aksine, aylık ve yıllık araç kiralamanın amacı biraz farklıdır. Bu, günlük yaşamları için kendi arabaları gibi kullanabildikleri bir arabaya ihtiyaç duyan insanlar için tasarlanmış bir hizmettir. 

Uzun süreli kiralama nasıl çalışır? 

Uzun dönem araç kiralama kısa süreli kiralamaya çok benzer, ancak daha uzun bir süre için gerçekleşir. Daha önce bir araba kiraladıysanız, ister uzun bir tatil ister hafta sonu kaçamağı olsun, neyin hizmete dahil olduğu hakkında zaten çok şey biliyorsunuzdur. 

En büyük avantajı, aracı daha uzun süre kiralama yaparsanız, kiralama şirketlerinin kiralama oranında güzel bir indirim yapma eğiliminde olmalarıdır. Genel olarak, ilericidir, bu nedenle sözleşme süresi ne kadar uzun olursa, o kadar çok tasarruf edersiniz. 

İndirim, araç kiralama şirketinden araç kiralama şirketine değişecektir ve seçtiğiniz araç kategorisine ve kilometre sınırına bağlı olacaktır. Bu ayda bir, iki veya üç bin kilometre veya daha fazla olabilir. Her şey çok esnektir, böylece sizin için uygun bir teklif bulursunuz. 

Aylık araç kiralama ile aracı bir aydan birkaç aya kadar kiralayabilir ve sözleşmeyi ihtiyaçlarınıza göre yenileyebilirsiniz. Arabayı vaktinden önce iade etmek istiyorsanız, sözleşmedeki minimum kiralama günü sayısı geçtiği sürece bu da sorun değildir! 

 

Uzun dönem araç kiralamanın avantajları nelerdir? 

Uzun dönem araç kiralamanın sunduğu pek çok avantajı var, bu yüzden sizler için objektif bir liste hazırlamaya çalıştık. 

Maliyet 

Daha uzun süre araç kiralamanın en önemli avantajlarından biri şüphesiz fiyattır. Çoğu durumda, bir aylığına araba kiralamak, kendi arabanıza sahip olmaktan daha ucuzdur. Bir arabaya sahip olmaktan daha ucuz olmasının yanı sıra, kısa süreliğine araba kiralamaktan da daha ucuz olabilir. Bunun nedeni, bir kişi zaten üç haftadan biraz daha uzun bir süre için kiralamayı planlıyorsa, örneğin, ayda bir araba kiralamak, yukarıda bahsettiğimiz orandaki düşüşü tam olarak telafi edebilir. Tarihler planlarınıza uyuyorsa, bu iyi bir fikirdir! 

Sıfır bürokrasi 

EMR Rent a car (denizli araç kiralama) ile bir araç kiraladığınızda, kendi arabanıza sahip olmak için muhatap olduğunuz tüm bürokrasiden muaf olursunuz. Bu durum siz aracı kendi arabanız gibi kullanırken, belgelerle ilgili kontrol ve yenileme endişelerini bir kenara bırakabilmenizi sağlar. 

Esneklik 

EMR gibi uzun dönem kiralama hizmeti veren firmalar, istediğiniz zaman aracı iade etmenizi sağlar. Arabaya daha uzun süre ihtiyacınız varsa, bu da sorun değil: kiralama gerektiği kadar uzatılabilir. Daha erken iade etmek istiyorsanız, minimum süreye dikkat edin: en ucuz aylık ücret genellikle 28 gün veya daha uzun süreli kiralamalar için geçerlidir. Yukarıda da belirtildiği gibi, aracı daha önce iade etmeniz gerekirse, tahsil edilen ücret, sözleşmenin verildiği günkü kiralama değerine göre "normal" bir kiralama ile aynı olacaktır. 

Sigorta veya bakım konusunda endişelenmenize gerek yok 

Uzun dönem kiralama yaptığınız araba aslında size ait değildir. Bu nedenle sigorta ve yenilenmesi gereken diğer belgelerin yanı sıra bakım gibi konular hakkında da endişe ve sorumluluk taşımanıza gerek yoktur. Araçla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, EMR Rent a car ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Dahası, uzun süreli kiralanan arabalar zaten küçük onarımlar gibi günlük durumlara karşı aracı güvenceye alan zorunlu temel kasko ile birlikte gelir. 

Satış yapmakta zorluk mu yaşıyorsunuz? Bir daha asla! 

Bir arabayı satmak kolay bir iş değildir. Bir yandan, değişim sırasında arabayı galeride bırakmak en kolay olanıdır, ancak aynı zamanda en çok paranın kaybedildiği yerdir. Özel olarak satış yapmak finansal kayıpları önler, ancak zaman alabilir ve sabır gerektirir. Uzun süre araç kiraladığınızda, endişelenmenize gerek kalmaz. Aracınızı değiştirmek için, sadece EMR rent a car ile iletişime geçmeniz yeterlidir. 

Bir ay için bir araba kiralamanın maliyeti nedir? 

 Bir araba kiralamanın aylık fiyatı bazı değişkenlere bağlı olacaktır: 

Arabayla kaç kilometre sürmeyi planlıyorsunuz: Elbette ne kadar çok kilometre yaparsanız, ödenecek miktar o kadar yüksek olur. Araba sınıfı: Sınıfı ne kadar yüksek olursa, oran o kadar yüksek olacaktır. 

Uzun süreli kiralama benim için bir seçenek mi? 

Uzun süreli araç kiralama, kendi adına bir araba bulundurma ihtiyacı hissetmeyenler içindir. İşbirlikçi ekonominin, sağlık ve güvenlik nedenlerinin ve deneyimlerin ve hatta malların paylaşılmasını amaçlayan hizmetlerin yükselişiyle birlikte, bu önümüzdeki yıllarda yakından takip edilmesi gereken bir eğilimdir. Her zaman yeni bir arabaya sahip olmayı ve oldukça sık değiştirmeyi seviyorsanız (örneğin her yıl), bu hizmet sizin için de işe yarayabilir! Bunun nedeni, kendi aracınızın giderlerinin ve amortismanının genellikle aylık kiradan çok daha yüksek olmasıdır. 

Dahası da var: Satın almak yerine kiralamanın genellikle gizli kalan bir avantajı var. Bir araba satın almak, bir süre sonra yeniden satmaya karar verseniz bile, paranızın bir süre atıl kalması anlamına gelir. Kiraladığınızda, satın alma işlemine ayıracağınız parayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu konu denkleme dahil edilmeye ve finansal ölçütleriniz bakımından gözden geçirilmeye değerdir.